Bckam

JAK POMALOWAĆ POKÓJ

Napisane 14.03.2021 przez bckam

Tagi: malowanie, taśma malarska, wałek, przygotowanie do malowania, gruntowanie, farba,


Malowanie jest najczęstszym zadaniem majsterkowania i łatwo zrozumieć, dlaczego! Niezależnie od tego, czy jesteś nowicjuszem w dekorowaniu, czy doświadczonym weteranem, ten przydatny przewodnik wskaże Ci właściwy kierunek idealnego odświeżenia pomieszczenia!

Zanim przejdziesz do wykonania zadania, musisz wziąć pod uwagę kilka rzeczy: jakie wykończenie lakieru chciałbyś mieć i co jest fajną częścią - wybór koloru!

Odwiedź nasz przydatny przewodnik po naszych różnych wykończeniach lakieru tutaj. Jeśli już wybrałeś swoją farbę, wykonałeś połowę zadania - byłby to świetny czas, aby wynagrodzić się filiżanką herbaty. Więc kupiłeś farbę, co teraz? Stworzyliśmy dla Ciebie poręczną listę zakupów podstawowych artykułów dekoracyjnych.

POTRZEBNE NARZĘDZIA:
NIEZBĘDNIKI:
Wybrany przez Ciebie kolor emulsji (mamy ponad 400 kolorów farb do wyboru, jeśli utkniesz!)
Mały, ustawiony pod kątem pędzel o szerokości około 1½ ”
Wałek do malowania i taca
Wilgotna gąbka
Płótno do ochrony podłóg i wszelkich mebli, których nie można wynieść z przestrzeni (stare prześcieradła również działają idealnie)
Podkład i podkład (zawsze zalecamy)
Taśma malarska lub maskująca
Drabina prowadząca do najwyższych punktów na ścianie
Czajnik do malowania
* Sprzęt do parzenia
OPCJONALNY:
Gotowa masa szpachlowa
Płaskie, zeskrobane narzędzie
Drobny papier ścierny
KLUCZEM DO PROFESJONALNEGO WYKOŃCZENIA JEST PRZYGOTOWANIE!

PRZYGOTUJ POKÓJ!
Krok 2 - wypełnij wszystkie otwory, aby uzyskać równomierne wykończenie
Wskazówka - na czas malowania zabezpieczyć taśmą
Krok 4 - Taśma wokół rzeczy, których nie chcesz malować
Usuń jak najwięcej z malowanego pokoju i przykryj pozostałe meble / przedmioty oraz oczywiście podłogę wybranym arkuszem.
NAJLEPSZA WSKAZÓWKA
Zabezpiecz go odrobiną taśmy, aby zapobiec przesuwaniu się podczas malowania.

Wszelkie otwory w sztukach ściennych lub elementach wyposażenia będą musiały zostać wypełnione, aby uzyskać równe wykończenie, nie martw się, to super szybkie i łatwe! Po prostu weź niewielką ilość szpachlówki krawędzią skrobaka i trzymając ją pod kątem 45 stopni do ściany, przeciągnij szpachlę przez otwór. Następnie trzymając skrobak do ściany pod kątem 90 stopni, usuń nadmiar szpachlówki. Przestrzegaj zalecanego czasu schnięcia wybranego szpachlówki, a po wyschnięciu użyj drobnego papieru ściernego, aby usunąć nadmiar szpachlówki i stworzyć gładką powierzchnię.
Umyj ścianę wilgotną gąbką. Mydło cukrowe lub rozcieńczony płyn do mycia naczyń działa idealnie, ponieważ najważniejszą częścią tego kroku jest upewnienie się, że wybrany środek czyszczący został dobrze zmyty i jest idealnie suchy przed malowaniem. Przygotowanie jest kluczem do długotrwałego wykończenia lakieru, jeśli pominiesz ten krok, Twoje ściany mogą odpryskiwać i być narażone na brak profesjonalnego wykończenia.
Na przykład użyj wybranej taśmy, aby obejść wszystkie krawędzie rzeczy, których nie chcesz malować; włączniki światła, gniazda wtykowe i listwy przypodłogowe.
NAJLEPSZA WSKAZÓWKA
Alternatywnie, jeśli masz pod ręką śrubokręt, odkręć gniazda i przełączniki, aby uzyskać idealne wykończenie. Pamiętaj jednak, aby zabezpieczyć śruby!

PRACE PRZYGOTOWAWCZE ZOSTAŁY ZAKOŃCZONE!

OBRAZ...
Krok 3 - Pomaluj krawędzie pędzlem
Krok 3 - wałkuj całą ścianę jedną warstwą
Możesz pominąć ten krok, jeśli malujesz na istniejącej farbie (wygrana!), Chociaż sugerujemy rozcieńczenie odrobiny wybranej farby, aby wypełnić te otwory, które wypełniłeś! Jeśli masz więcej niż kilka otworów większych niż kawałek za dziesięć pensów, najłatwiej zdecydować, czy jesteś bezpieczny!
Pomieszajmy to! Jeśli twoja przestrzeń wymaga więcej niż jednej puszki, wymieszaj je razem w czajniku do malowania, aby zapewnić idealnie równy kolor. Dokładnie wymieszaj farbę!
NAJLEPSZA WSKAZÓWKA
Włącz ulubioną piosenkę i mieszaj farbę przez całą melodię! Lub około 3 minut! Zapewnia to prawidłowe wymieszanie farby, ale także sprawia, że ​​zadanie jest przyjemne!

Jesteś gotowy do malowania! Zacznij od zrobienia wszystkich krawędzi za pomocą pędzla, co znacznie ułatwia pracę i daje ramę do pracy z wałkiem. Następnie chwyć wałek i nanieś na całą ścianę jedną warstwę, wykonując ukośne ruchy w kształcie litery V. Pozostaw na 4-6 godzin do wyschnięcia, w zależności od temperatury pokojowej.
Jakie to było łatwe! Czas na drugą warstwę, powtórz dokładnie ten sam proces, co w kroku 3. Kiedy skończysz, zdejmij taśmę (jeśli została nałożona), a następnie cofnij się i podziwiaj swoją ciężką pracę i zrób sobie zasłużoną filiżankę herbaty.

PoradyDom

Najlepszy sposób na czyszczenie rynien

Chociaż możesz chcieć skorzystać z usług profesjonalisty do czyszczenia rynien, samodzielne wykonanie tej pracy może zaoszczędzić sporo grosza. Badania przeprowadzone przez wykazały, że nauka samodzielnego czyszczenia rynien może za każdym razem przynieśćoszczędności finansowe.Jeśli Twoje rynnypotrze

Czytaj więcej...

Losowy

Miejsce dla każdej rzeczy

Jak wyznaczyć miejsce dla każdej rzeczy?Porady pomocne przy przeprowadzce, ale też codziennej pracy nad porządkiem w domu czy firmie.Jednym z najważniejszych źródeł nieporządku i dezorganizacji jest brak wyznaczonego miejsca do przechowywania wszystkiego, lub jak to nazywam „domu”, „domu” na wszystko.Ilu z nas z

Czytaj więcej...