Bckam

Jak przygotować się do przeprowadzki

Napisane 15.12.2020 przez bckam

Tagi: dom, porady, transport,

Polecane: Transport owoców opakowania

Jak zorganizować szybką i łatwą przeprowadzkę

Przez całe życie musiałem kilka razy przeprowadzać się do domu (mam nadzieję, że już nie muszę!)


A ponieważ mówią, że praktyka czyni mistrza, tak jak robiłem to już kilka razy, mam jedną lub drugą wskazówkę, aby twój następny ruch był łatwiejszy i bardziej znośny .


Podczas pakowania

1. Najpierw pamiętaj, że lepiej robić rzeczy stopniowo i z czasem , a nie z dnia na dzień. Więc spróbuj zacząć pakować się wcześnie.


2. Skorzystaj z okazji, aby pozbyć się wszystkiego, czego nie potrzebujesz! Jeśli czegoś nie kochasz, jeśli nie sprawia ci to radości, jeśli tego nie używasz, NIE PAKUJ! Zostaw to za sobą, uwolnij się i zacznij życie bez śmieci w swoim nowym domu.


3. Zbierz wszystko, czego potrzebujesz:


Worki na śmieci: wybierz wyjątkowo odporny typ i kup dwa różne kolory. Zarezerwuj jeden z kolorów wyłącznie na śmieci. Albo jeszcze lepiej, kup kolorowe i przezroczyste, aby włożyć śmieci do nieprzezroczystych toreb, a te przezroczyste, których używasz do rzeczy, które musisz zabrać do nowego domu.

Pudełka kartonowe: Staraj się pakować jak najwięcej w pudełka, ale jeśli nie masz ich dość, używaj ich do delikatnych rzeczy. Nie wybieraj ich zbyt dużych, ponieważ staną się zbyt ciężkie, gdy będą pełne.

Gazeta: Owinąć wystarczającą ilość gazety wokół naczyń, pyreksu, noży i innych delikatnych rzeczy. Następnie włóż wszystko do pudełek.

Taśma klejąca: Kup wystarczającą ilość taśmy i jeśli możesz, kup również dyspenser. Jeśli ktoś inny pomoże Ci w pakowaniu, kup inny dyspenser taśmy. Kup również papierową taśmę maskującą, aby stworzyć widoczną przestrzeń do etykietowania pudełek i toreb.

Nożyczki i grube markery: Możesz kupić markery w różnych kolorach i oznaczyć każdy pokój innym kolorem i pudełkami / torbami, które znajdują się w każdym z nich. Możesz też kupić jeden kolor i oznaczyć je jako „kuchnia”, „biuro”, „główna łazienka” i tak dalej.

4. Zdecyduj, jak zamierzasz zakodować swoje pudełka i torby . Oprócz wskazania, czy idą do „kuchni”, „łazienki” itp. możesz użyć kodu 1-2-3, w którym:


1- wskazuje pudełka i torby, które należy jak najszybciej rozpakować. Przykłady: mundurki szkolne, podstawowe wyposażenie kuchni.

2- wskazuje, że treść może trochę poczekać. Przykłady: regularne noszenie ubrań i butów.

3 - zwróć uwagę, że te pudełka i torby mogą być rozpakowane jako ostatnie. Przykłady: albumy ze zdjęciami, dodatkowa pościel i poduszki.


5. Nie oznaczaj niejasno żadnej torby ani pudełka, na przykład używając słowa „ różne ” lub czegoś niejasnego . Jasno określ zawartość pudełka lub torby, na przykład: „duży pyrex i tace do serwowania”. I pamiętaj, aby oznaczyć pudełka z 4 stron i góry .


Gdy zbliża się wielki dzień ...

1. Spakuj  oprócz wszystkich innych rzeczy , zestaw pościeli i 1 koc na każde łóżko, 1 ściereczkę lub ręcznik dla każdego członka rodziny, szampon, mydło, papier toaletowy, pastę do zębów, szczoteczki do zębów i inne rzeczy, które będą potrzebować rano zaraz po przeprowadzce. Spakuj także ubrania na zmianę dla każdego członka, dwie, jeśli masz małe dzieci lub niemowlęta, pieluchy i 1 piżamę dla każdej osoby.


2. Daj swojemu nowemu domowi porządny porządek , w tym okna, ściany, łazienki i toalety. Będzie to jedyny raz, kiedy będziesz mógł łatwo dotrzeć do każdego zakątka, więc skorzystaj! A skoro już tam jesteś, upewnij się, że wszystkie światła działają, a ciepła woda jest włączona i działa.


3. Dodatkowo zapakuj oddzielnie   jednorazowe talerze, szklanki, widelce i łyżki oraz to, co będzie potrzebne na śniadanie następnego dnia : ekspres do kawy, kawa, filtry, patelnia itp.


4. Staraj się wydać całe jedzenie , które masz zamrożone lub schłodzone, aby nie zepsuło się podczas przeprowadzki. Pamiętaj, że po przeniesieniu lodówki należy pozostawić ją bez pracy przez 24 godziny, aby gaz w układzie chłodzenia miał czas na ustabilizowanie się i poprawną pracę.


5. Wypierz wszystkie ubrania, które się brudzą i ogranicz je do minimum.


6. Skontaktuj się z kimś, kto może posprzątać twój stary dom po przeprowadzce. Po przeprowadzce będziesz musiał skupić się na zorganizowaniu nowego domu, dlatego najlepiej zostawić pracę w starym domu komuś innemu.


7. Zrób listę superszybkich potraw , które możesz przyrządzić bez zastanowienia, bez używania zbyt wielu przyborów kuchennych lub zbyt wielu garnków (miejmy nadzieję, że rzeczy, które możesz zrobić w powolnej kuchence lub na elektrycznej patelni). Wypisz też składniki , których będziesz potrzebować do każdego posiłku, choć są one bardzo oczywiste, bo gdy jesteśmy zmęczeni, nie myślimy dobrze. Na przykład, jeśli jeden z posiłków to „hamburgery” i wiesz, że Twój mąż i najstarszy syn jedzą po 2, a Ty i Twoje dwie najmłodsze córki jecie po 1 hamburgerze, a następnie napiszcie na liście: 7 bułeczek na hamburgera, 7 mrożonych ciast, 7 plastrów sera, 2 średnie pomidory, sałatę, keczup, majonez, masło ... itd. To zależy od tego, co włożysz do swoich hamburgerów, rozumiesz mnie.


8. Zarządzaj z firmą kablową, internetową i telefoniczną, aby koordynować wizytę instalacyjną serwisu, oczywiście po przeprowadzce do nowego domu. W razie potrzeby dzwoń do obecnych firm, aby zawiesić usługi w „starym” domu po ich przeprowadzce.


Dzień przeprowadzki ...

Przechowuj  łatwe do spożycia ciasteczka lub owoce, takie jak banany lub brzoskwinie, puszki tuńczyka, kwadratowy chleb, płatki zbożowe i te rzeczy, które służą do szybkiego napełniania głodnych żołądków i nie wymagają przechowywania w lodówce.


Upewnij się, że masz łatwy dostęp do środków czystości i sprzętu . Nawet jeśli posprzątałeś swój dom przed wprowadzeniem się, ciągłe wchodzenie i wychodzenie przez wszystkich sprawi, że będzie on brudny, więc lepiej mieć pod ręką to, czego potrzebujesz, aby szybko go wyczyścić.


I bardzo ważne: ładowarki do telefonów komórkowych (mobilne) . Nie muszę nawet wyjaśniać, dlaczego.


Podczas rozpakowywania poruszającej się ciężarówki ...

1. Najpierw złóż łóżka i połóż na nich materac. Nie kładź  na nich rzeczy podczas rozładunku ciężarówki. Pod koniec dnia wszyscy będą zmęczeni, a przynajmniej chcesz, abyś musiał usunąć wiele worków i ciężkich rzeczy do spania.


2. Zainstaluj pralkę i suszarkę tak szybko, jak to możliwe.


3. Przejrzyj swoją listę super fast foodów , zdecyduj, co będziesz gotować tego dnia (lub następnego, w zależności od tego, kiedy skończysz przenosić) i idź do supermarketu, aby kupić to, czego potrzebujesz.


Dzień po wprowadzeniu się

1. Wstań wcześnie, aby skorzystać z dnia. Weź prysznic, załóż wygodne ubranie (nie stój w piżamie) i zjedz proste, ale pożywne śniadanie, które zapewni Ci sytość na kilka godzin.


2. Rozpocznij w pomieszczeniu, które jest najczęściej używane lub najpilniejsze do rozpakowania. Może to być kuchnia lub jeśli pracujesz w domu, może to być pomieszczenie, które musisz najpierw zainstalować w biurze. Otwórz wszystkie pudełka lub torby oznaczone numerem 1 (zgodnie z systemem, o którym mówiliśmy wcześniej) lub te, o których wiesz, że zawierają najpotrzebniejsze rzeczy.


3. Idź, odkładając wszystko na miejsce, gdy wyjmujesz pudełka i torby, i wyjmuj puste pudełka i torby z pokoju, gdy tylko je opróżnisz.


4. Jak tylko skończysz z najpilniejszymi w tym pokoju, oprzyj się pokusie przejścia do innych skrzynek. Raczej przenieś się do innych pokoi i zrób to samo z najpilniejszymi pudełkami i torbami.


5. Po rozpakowaniu pudełek nr 1 przejdź do punktu nr 2 lub mniej pilnego.


6. Przede wszystkim nie próbuj rozpakowywać wszystkiego w jeden dzień . Nie zapominaj o jedzeniu we własnym czasie, od czasu do czasu zatrzymuj się, aby napić się wody, odpocząć nogom itp.


Przeprowadzka to zawsze męcząca praca, trwająca kilka dni, a nawet tygodni, ale mam nadzieję, że przy tych drobnych wskazówkach przynajmniej nie będzie to zbyt traumatyczne.


Polecane: materace Łódź

Polecane: Fryzjer Piotrków

PoradyDom

Najlepszy sposób na czyszczenie rynien

Chociaż możesz chcieć skorzystać z usług profesjonalisty do czyszczenia rynien, samodzielne wykonanie tej pracy może zaoszczędzić sporo grosza. Badania przeprowadzone przez wykazały, że nauka samodzielnego czyszczenia rynien może za każdym razem przynieśćoszczędności finansowe.Jeśli Twoje rynnypotrze

Czytaj więcej...

Losowy

JAK POMALOWAĆ POKÓJ

Malowanie jest najczęstszym zadaniem majsterkowania i łatwo zrozumieć, dlaczego! Niezależnie od tego, czy jesteś nowicjuszem w dekorowaniu, czy doświadczonym weteranem, ten przydatny przewodnik wskaże Ci właściwy kierunek idealnego odświeżenia pomieszczenia!Zanim przejdziesz do wykonania zadania, musisz wziąć pod uw

Czytaj więcej...