Bckam

Jak przygotować się do przeprowadzki

Napisane 15.12.2020 przez bckam

Tagi: dom, porady, transport,

Polecane: materace Łódź

Jak zorganizować szybką i łatwą przeprowadzkę

Przez całe życie musiałem kilka razy przeprowadzać się do domu (mam nadzieję, że już nie muszę!)


A ponieważ mówią, że praktyka czyni mistrza, tak jak robiłem to już kilka razy, mam jedną lub drugą wskazówkę, aby twój następny ruch był łatwiejszy i bardziej znośny .


Podczas pakowania

1. Najpierw pamiętaj, że lepiej robić rzeczy stopniowo i z czasem , a nie z dnia na dzień. Więc spróbuj zacząć pakować się wcześnie.


2. Skorzystaj z okazji, aby pozbyć się wszystkiego, czego nie potrzebujesz! Jeśli czegoś nie kochasz, jeśli nie sprawia ci to radości, jeśli tego nie używasz, NIE PAKUJ! Zostaw to za sobą, uwolnij się i zacznij życie bez śmieci w swoim nowym domu.


3. Zbierz wszystko, czego potrzebujesz:


Worki na śmieci: wybierz wyjątkowo odporny typ i kup dwa różne kolory. Zarezerwuj jeden z kolorów wyłącznie na śmieci. Albo jeszcze lepiej, kup kolorowe i przezroczyste, aby włożyć śmieci do nieprzezroczystych toreb, a te przezroczyste, których używasz do rzeczy, które musisz zabrać do nowego domu.

Pudełka kartonowe: Staraj się pakować jak najwięcej w pudełka, ale jeśli nie masz ich dość, używaj ich do delikatnych rzeczy. Nie wybieraj ich zbyt dużych, ponieważ staną się zbyt ciężkie, gdy będą pełne.

Gazeta: Owinąć wystarczającą ilość gazety wokół naczyń, pyreksu, noży i innych delikatnych rzeczy. Następnie włóż wszystko do pudełek.

Taśma klejąca: Kup wystarczającą ilość taśmy i jeśli możesz, kup również dyspenser. Jeśli ktoś inny pomoże Ci w pakowaniu, kup inny dyspenser taśmy. Kup również papierową taśmę maskującą, aby stworzyć widoczną przestrzeń do etykietowania pudełek i toreb.

Nożyczki i grube markery: Możesz kupić markery w różnych kolorach i oznaczyć każdy pokój innym kolorem i pudełkami / torbami, które znajdują się w każdym z nich. Możesz też kupić jeden kolor i oznaczyć je jako „kuchnia”, „biuro”, „główna łazienka” i tak dalej.

4. Zdecyduj, jak zamierzasz zakodować swoje pudełka i torby . Oprócz wskazania, czy idą do „kuchni”, „łazienki” itp. możesz użyć kodu 1-2-3, w którym:


1- wskazuje pudełka i torby, które należy jak najszybciej rozpakować. Przykłady: mundurki szkolne, podstawowe wyposażenie kuchni.

2- wskazuje, że treść może trochę poczekać. Przykłady: regularne noszenie ubrań i butów.

3 - zwróć uwagę, że te pudełka i torby mogą być rozpakowane jako ostatnie. Przykłady: albumy ze zdjęciami, dodatkowa pościel i poduszki.


5. Nie oznaczaj niejasno żadnej torby ani pudełka, na przykład używając słowa „ różne ” lub czegoś niejasnego . Jasno określ zawartość pudełka lub torby, na przykład: „duży pyrex i tace do serwowania”. I pamiętaj, aby oznaczyć pudełka z 4 stron i góry .


Gdy zbliża się wielki dzień ...

1. Spakuj  oprócz wszystkich innych rzeczy , zestaw pościeli i 1 koc na każde łóżko, 1 ściereczkę lub ręcznik dla każdego członka rodziny, szampon, mydło, papier toaletowy, pastę do zębów, szczoteczki do zębów i inne rzeczy, które będą potrzebować rano zaraz po przeprowadzce. Spakuj także ubrania na zmianę dla każdego członka, dwie, jeśli masz małe dzieci lub niemowlęta, pieluchy i 1 piżamę dla każdej osoby.


2. Daj swojemu nowemu domowi porządny porządek , w tym okna, ściany, łazienki i toalety. Będzie to jedyny raz, kiedy będziesz mógł łatwo dotrzeć do każdego zakątka, więc skorzystaj! A skoro już tam jesteś, upewnij się, że wszystkie światła działają, a ciepła woda jest włączona i działa.


3. Dodatkowo zapakuj oddzielnie   jednorazowe talerze, szklanki, widelce i łyżki oraz to, co będzie potrzebne na śniadanie następnego dnia : ekspres do kawy, kawa, filtry, patelnia itp.


4. Staraj się wydać całe jedzenie , które masz zamrożone lub schłodzone, aby nie zepsuło się podczas przeprowadzki. Pamiętaj, że po przeniesieniu lodówki należy pozostawić ją bez pracy przez 24 godziny, aby gaz w układzie chłodzenia miał czas na ustabilizowanie się i poprawną pracę.


5. Wypierz wszystkie ubrania, które się brudzą i ogranicz je do minimum.


6. Skontaktuj się z kimś, kto może posprzątać twój stary dom po przeprowadzce. Po przeprowadzce będziesz musiał skupić się na zorganizowaniu nowego domu, dlatego najlepiej zostawić pracę w starym domu komuś innemu.


7. Zrób listę superszybkich potraw , które możesz przyrządzić bez zastanowienia, bez używania zbyt wielu przyborów kuchennych lub zbyt wielu garnków (miejmy nadzieję, że rzeczy, które możesz zrobić w powolnej kuchence lub na elektrycznej patelni). Wypisz też składniki , których będziesz potrzebować do każdego posiłku, choć są one bardzo oczywiste, bo gdy jesteśmy zmęczeni, nie myślimy dobrze. Na przykład, jeśli jeden z posiłków to „hamburgery” i wiesz, że Twój mąż i najstarszy syn jedzą po 2, a Ty i Twoje dwie najmłodsze córki jecie po 1 hamburgerze, a następnie napiszcie na liście: 7 bułeczek na hamburgera, 7 mrożonych ciast, 7 plastrów sera, 2 średnie pomidory, sałatę, keczup, majonez, masło ... itd. To zależy od tego, co włożysz do swoich hamburgerów, rozumiesz mnie.


8. Zarządzaj z firmą kablową, internetową i telefoniczną, aby koordynować wizytę instalacyjną serwisu, oczywiście po przeprowadzce do nowego domu. W razie potrzeby dzwoń do obecnych firm, aby zawiesić usługi w „starym” domu po ich przeprowadzce.


Dzień przeprowadzki ...

Przechowuj  łatwe do spożycia ciasteczka lub owoce, takie jak banany lub brzoskwinie, puszki tuńczyka, kwadratowy chleb, płatki zbożowe i te rzeczy, które służą do szybkiego napełniania głodnych żołądków i nie wymagają przechowywania w lodówce.


Upewnij się, że masz łatwy dostęp do środków czystości i sprzętu . Nawet jeśli posprzątałeś swój dom przed wprowadzeniem się, ciągłe wchodzenie i wychodzenie przez wszystkich sprawi, że będzie on brudny, więc lepiej mieć pod ręką to, czego potrzebujesz, aby szybko go wyczyścić.


I bardzo ważne: ładowarki do telefonów komórkowych (mobilne) . Nie muszę nawet wyjaśniać, dlaczego.


Podczas rozpakowywania poruszającej się ciężarówki ...

1. Najpierw złóż łóżka i połóż na nich materac. Nie kładź  na nich rzeczy podczas rozładunku ciężarówki. Pod koniec dnia wszyscy będą zmęczeni, a przynajmniej chcesz, abyś musiał usunąć wiele worków i ciężkich rzeczy do spania.


2. Zainstaluj pralkę i suszarkę tak szybko, jak to możliwe.


3. Przejrzyj swoją listę super fast foodów , zdecyduj, co będziesz gotować tego dnia (lub następnego, w zależności od tego, kiedy skończysz przenosić) i idź do supermarketu, aby kupić to, czego potrzebujesz.


Dzień po wprowadzeniu się

1. Wstań wcześnie, aby skorzystać z dnia. Weź prysznic, załóż wygodne ubranie (nie stój w piżamie) i zjedz proste, ale pożywne śniadanie, które zapewni Ci sytość na kilka godzin.


2. Rozpocznij w pomieszczeniu, które jest najczęściej używane lub najpilniejsze do rozpakowania. Może to być kuchnia lub jeśli pracujesz w domu, może to być pomieszczenie, które musisz najpierw zainstalować w biurze. Otwórz wszystkie pudełka lub torby oznaczone numerem 1 (zgodnie z systemem, o którym mówiliśmy wcześniej) lub te, o których wiesz, że zawierają najpotrzebniejsze rzeczy.


3. Idź, odkładając wszystko na miejsce, gdy wyjmujesz pudełka i torby, i wyjmuj puste pudełka i torby z pokoju, gdy tylko je opróżnisz.


4. Jak tylko skończysz z najpilniejszymi w tym pokoju, oprzyj się pokusie przejścia do innych skrzynek. Raczej przenieś się do innych pokoi i zrób to samo z najpilniejszymi pudełkami i torbami.


5. Po rozpakowaniu pudełek nr 1 przejdź do punktu nr 2 lub mniej pilnego.


6. Przede wszystkim nie próbuj rozpakowywać wszystkiego w jeden dzień . Nie zapominaj o jedzeniu we własnym czasie, od czasu do czasu zatrzymuj się, aby napić się wody, odpocząć nogom itp.


Przeprowadzka to zawsze męcząca praca, trwająca kilka dni, a nawet tygodni, ale mam nadzieję, że przy tych drobnych wskazówkach przynajmniej nie będzie to zbyt traumatyczne.


Polecane: Fryzjer Piotrków

PoradyDom

Miejsce dla każdej rzeczy

Jak wyznaczyć miejsce dla każdej rzeczy?Porady pomocne przy przeprowadzce, ale też codziennej pracy nad porządkiem w domu czy firmie.Jednym z najważniejszych źródeł nieporządku i dezorganizacji jest brak wyznaczonego miejsca do przechowywania wszystkiego, lub jak to nazywam „domu”, „domu” na wszystko.Ilu z nas z

Czytaj więcej...

Losowy

Jak wietrzyć zimą

Jak prawidłowo wietrzyć dom zimą bez utraty ciepłaWentylacja w domu jest naprawdę pozytywny nawyk dla naszego zdrowia, ponieważ powietrze zamknięte przestrzenie muszą być nieustannie odnawiane, aby zapobiec kondensacji dwutlenku węgla (CO2) i do regulowania wilgotności. Mimo, że jest zima, domy trzeba wietrzyć przy

Czytaj więcej...