Bckam

Jak przygotować się do remontu

Napisane 14.03.2021 przez bckam

Tagi: remont, ekipa, budowa, wybór ekipy, plan remontu,

Lato to dobry czas, aby odświeżyć swój dom i rozpocząć remont, o którym myślałeś od tak dawna. Modernizacja kuchni, przebudowa łazienki lub odnowienie podłóg to tylko niektóre z renowacji, które mają znaczący wpływ i trwale zmieni wygląd Twojego domu. Ale wiąże się to również z pewnymi niedogodnościami w tym czasie: koniecznością koordynacji różnych robotników (murarzy, elektryków, marmurem itp.) Oraz ryzykiem przekroczenia budżetu. W dzisiejszym poście dajemy Ci siedem wskazówek, jak przeprowadzić remont do samego końca i sprawić, by był on prawdziwym sukcesem, bez względu na to, jak ambitny może się on wydawać. Zwróć na nie uwagę, ponieważ będziesz ich potrzebować.
1. Poświęć trochę czasu na zaplanowanie remontu


Reforma domu to ważny projekt, który wymaga planowania, aby uniknąć niespodzianek i irytacji. Okres między wiosną a jesienią jest idealny do prac budowlanych, ponieważ nie jest ani zimny, ani gorący, a niektóre prace schną szybciej.
 

Ale pomyśl też o swoim harmonogramie, o czasie, który możesz mu poświęcić i czasie, który najmniej zakłóca twoje życie rodzinne. Jeśli masz kogoś, komu możesz zaufać, być może możesz zostawić mu klucze w sierpniu, aby najbrudniejsze prace można było wykonywać podczas Twojej nieobecności.
2. Zdecyduj, kto będzie odpowiedzialny za projekt w domu


We wszystkich rodzinach jest ktoś, kto jest liderem, jeśli chodzi o remonty i ulepszenia domów. Może to być osoba, której najbardziej się to podoba, najbardziej wyrozumiała lub po prostu ten, kto kontroluje budżet. Niezależnie od tego, czy to on, czy ona, najważniejsze jest mieć wspólną wizję celu i oczekiwanego rezultatu. Wiele problemów wynika z interpretacji, które różnią się od tego, co chcemy osiągnąć, a gdy praca jest zakończona, trudno ją rozwiązać.
 

Aby zwizualizować efekt końcowy, możesz pracować ze szczegółowym planem, grafiką komputerową lub renderami, moodboardami ze stylami i teksturami, a nawet inspirującymi zdjęciami z Pinteresta. Wszystkie te narzędzia są cenne w osiąganiu konsensusu co do tego, czego można się spodziewać po tej reformie.
3. Zdecyduj, czy chcesz mieszkać w domu poprzez proces renowacji


Innym aspektem do negocjacji z rodziną jest to, czy zamierzasz mieszkać w domu podczas wykonywania pracy. Jeśli jest to drobny remont, który zostanie zakończony i zakończony w ciągu kilku tygodni, być może uda Ci się przetrwać i zamieszkać w najmniej dotkniętej w tym czasie części domu. Ale jeśli remont potrwa kilka miesięcy, może zmienić się w prawdziwy koszmar. Trudno też mieszkać w domu podczas budowy, jeśli zmieniasz całą podłogę w domu lub zamierzasz przerobić kuchnię…
 

Zastanów się, czy warto przeprowadzić się do domu rodzinnego, czy też wynająć mieszkanie na kilka miesięcy. Podczas sporządzania budżetu musisz mieć na uwadze ten koszt zakwaterowania. Poproś o uwzględnienie kary w budżecie, jeśli reforma wykracza poza rozsądny margines.
4. Zatrudnij profesjonalistę


W tym miejscu artykułu zdasz sobie sprawę, w co się pakujesz. A jeśli nie jesteś architektem lub inżynierem budowlanym lub nie masz ochoty na śmiałe wyzwanie, najmądrzejszą rzeczą, jaką możesz zrobić, jest pozwolić profesjonalistom przejąć kontrolę.
 

Nasza rada jest taka, aby nie oszczędzać na zarządzaniu remontem. Jest to ważna praca, więc aby renowacja została przeprowadzona w odpowiednim czasie i poprawnie, musi wkroczyć profesjonalista. Nie podejmuj się tego zadania samodzielnie, tylko po to, by zaoszczędzić trochę pieniędzy. Zarządzanie projektem to chyba najlepiej wydane pieniądze podczas przeprowadzania remontu.
5. Poświęć czas na wybór wykończenia i jakości

Kiedy przygotowujesz zestawienie tego, czego potrzebujesz i oceniasz budżety różnych specjalistów, możesz zacząć badać wykończenia i cechy. To proces, który idzie w parze z szukaniem inspirujących zdjęć na Pintereście i dochodzeniem do konsensusu co do końcowego wyniku renowacji. Możesz rozpocząć go samodzielnie, a po podjęciu decyzji kontynuować pracę z wybranym specjalistą.

Będziesz miał dobry start, a architekt lub kontrakt na zlecenie podziękuje Ci za przedstawienie tak jasnych pomysłów. Dowiesz się również więcej o cenach i wytrzymałości podłóg drewnianych, blatów, ekranów… i będziesz mógł zdecydować, na którą część swojego budżetu chcesz przeznaczyć więcej pieniędzy.
 

Wiele marek ma świetne salony, w których można spędzić sobotni poranek. Tam można zobaczyć materiały wielkoformatowe, dotknąć, poczuć…. Posiadają również narzędzia 3D do symulacji wyglądu Twojej kuchni, łazienki lub elewacji domu. Dlatego rozmawialiśmy o osiągnięciu konsensusu co do końcowego wyniku, którego szukamy w naszej renowacji…


6. Poproś o szczegółowe oszacowanie czasu i pieniędzy


Wybór specjalisty, który ma przeprowadzić reformę, oznacza przyjęcie budżetu. Poproś o zestawienie różnych zawodów lub pracowników, którzy będą uczestniczyć w remoncie, jak długo będzie trwała każda praca i kolejność, w jakiej będzie wykonywana oraz jaka ilość odpowiada robocizny i materiałom. Pamiętaj, aby uwzględnić zarządzanie projektem i ewentualną karę w przypadku opóźnień w stosunku do tego, co jest uzasadnione.
 

Budżet będzie zawierał również warunki płatności. Prawdopodobnie na początku będziesz musiał zapłacić pewien procent za odbiór materiałów. Podziel płatności na trzy lub cztery części, pozostawiając zawsze od 10 do 20% na dostawę lub przegląd wykończeń.
Wycena pomoże Ci również, gdy będziesz chciał wystąpić z banku o dofinansowanie na przeprowadzenie remontu. Dlatego ważne jest, aby było to dobrze wykonane i realistyczne w stosunku do wykonywanej pracy i zdolności do dokonywania spłat.
 

I poproś o pokwitowanie za każdą dokonaną płatność! Będzie to najlepsza gwarancja na złożenie skargi na miejscu lub później, jeśli sprawy nie potoczą się po Twojej myśli.
7. Nie poddawaj się na końcu: ostatnie etapy są ważne

Tak więc przeszedłeś cały remont i chociaż jesteś bardzo zadowolony z wyniku, prawdopodobnie jesteś wyczerpany. Od dłuższego czasu nie będziesz chciał wiedzieć nic więcej o listwach przypodłogowych, przełącznikach, odpływach wody czy płytkach porcelanowych.
 

Ale nie poddawaj się! Ostatnie etapy są ważne, a to, co teraz pozostawisz nierozwiązane, doprowadzi cię do szaleństwa. Dzień po dniu zobaczysz te drobne niedoskonałości i będzie to przypomnienie tego, czego nie rozwiązałeś we właściwym czasie.

PoradyDom

Najlepszy sposób na czyszczenie rynien

Chociaż możesz chcieć skorzystać z usług profesjonalisty do czyszczenia rynien, samodzielne wykonanie tej pracy może zaoszczędzić sporo grosza. Badania przeprowadzone przez wykazały, że nauka samodzielnego czyszczenia rynien może za każdym razem przynieśćoszczędności finansowe.Jeśli Twoje rynnypotrze

Czytaj więcej...

Losowy

8 wskazówek dotyczących malowania ogrodzenia ogrodowego

Utrzymywanie ogrodzenia w dobrym stanie może nie wydawać się zabawne, w rzeczywistości jest to męcząca praca, która pozbawi energię nawet najbardziej praktycznej osoby. Ale malowanie lub bejcowanie ogrodzenia i bramy ogrodowej co kilka lat zachowa je na wiele lat, nie tylko poprawiając wygląd, uszczęśliwiając sąsia

Czytaj więcej...