Bckam

Miejsce dla każdej rzeczy

Napisane 15.12.2020 przez bckam

Tagi: dom, transport, porady, salon,

Polecane: Domki z drewna

Jak wyznaczyć miejsce dla każdej rzeczy?

Porady pomocne przy przeprowadzce, ale też codziennej pracy nad porządkiem w domu czy firmie.

Jednym z najważniejszych źródeł nieporządku i dezorganizacji jest brak wyznaczonego miejsca do przechowywania wszystkiego, lub jak to nazywam „domu”, „domu” na wszystko.


Ilu z nas zdarzyło się, że mamy szuflady zrobione z szuflady lub pudełka na buty z drobiazgami i drobiazgami, które wrzuciliśmy tam bez rymu i powodu, a ponieważ są w pudełku, zapominamy nawet, że tam są?To mi się przytrafia. Ale jest to jedna z trudności, z którą najmocniej walczę.


A duży problem, który rozwiązujemy, mając wyznaczone miejsce na każdą rzecz (i oczywiście, jeśli trzymamy te rzeczy „tam”), jest to, że nie będziemy już spędzać godzin na szukaniu rzeczy . Bardzo ważne jest, aby wiedzieć, gdzie wszystko jest! Rzeczy zawsze będą tam, gdzie powinny, dokładnie tam, gdzie je umieściliśmy. Byłoby super !!


Wskazówki dotyczące wyznaczania miejsca na wszystko i utrzymywania wszystkiego na swoim miejscu

 

Kategoryzować

Zamawiając mnogość przedmiotów, które mogą znajdować się w tej szufladzie, meblu lub pokoju, musimy uporządkować je logicznie w umyśle , gdy fizycznie je grupujemy.


Musisz wziąć każdą rzecz, każdy papier, każdą część garderoby, każdy przedmiot i pogrupować z innymi, które mają tę samą jakość, podobną charakterystykę: materiały do ​​szycia, artykuły biurowe, baterie, zdjęcia, wspomnienia z przedszkola Juancito , klucze itp. Wszystko - wszystko - wszystko musi dać się sklasyfikować w taki czy inny sposób , w jakiś sposób musimy udać się powiązać ten przedmiot z innymi, w sposób, który ma sens, przynajmniej dla nas.


Ale nie warto wymyślać kategorii bez znaczenia. Na przykład nie możemy po prostu powiedzieć, że kategoria to „Rzeczy do rąk” i przeszukać ją w poszukiwaniu rękawiczek, pierścionków, lakieru do paznokci i kremu do rąk. Musisz logicznie pogrupować rzeczy.


A jeśli są pewne rzeczy, które sprawiają większą trudność w ich skategoryzowaniu, czytaj dalej, zobaczymy później.


Na stanie

Mając nasze kategorie, musimy znaleźć odpowiedni pojemnik do przechowywania rzeczy należących do tej kategorii.

Musimy wybrać pojemnik w zależności od obiektu, który to jest, i częstotliwości, z jaką będziemy uzyskiwać dostęp do tych obiektów. W przypadku obiektów, do których mamy najczęściej dostęp, musimy starać się wyeliminować „kroki” utrudniające proces oszczędzania: zdejmowanie osłon, drzwi, zamków itp. Rzeczy, które trzeba zdejmować rzadziej lub które służą tylko do przechowywania (np. Wspomnienia z przedszkola), można przechowywać w pojemniku z pokrywką, z zamknięciem, w wysokiej części itp.

zapisać

Jeśli 50% organizacji „wyznacza miejsce na wszystko”, pozostałe 50% „umieszcza rzeczy tam, gdzie ich miejsce”. Nie możemy przyjść i zostawić wszystkiego, gdzie nam się podoba. Nie możemy wejść do domu i zostawić śladu po torbie, butach, swetrze, telefonie, brudnej płycie w salonie ... Jeśli nie podejmiemy wysiłku, aby wykonać tę drugą część procesu, pierwsza część będzie bezcelowa. To prawda, spędzasz teraz trochę czasu, ale zaoszczędzisz dużo czasu później.


Katalog

W jednym z tych „Nie mogę już znieść bałaganu w tym pokoju, muszę dziś posprzątać!” że czasami mnie chwytają, znajdowałem (jak wiele innych razy) rzeczy, o których wiedziałem, że mam, ale nie pamiętałem gdzie, lub rzeczy, o których zapomniałem, że mam, chociaż zostały zamówione w miejscu, które wydawało mi się odpowiednie 


Więc przyszło mi do głowy, żeby stworzyć katalog, który nazywam "Gdzie jest wszystko?"

Ten katalog to dział mojego domowego organizera, który zawiera 23 arkusze w linie, po jednym na każdą literę alfabetu (niektóre pogrupowałem, jak "vw" i "xyz"). I w tym katalogu zapisywałem wszystko, co mam w tym pokoju (naszym „gównianym pokoju”), zgodnie z literą przedmiotu, aw następnym wierszu dokładnie miejsce, w którym go przechowywałem.


Na przykład:


F - metalowa szyna na prawą rękę


Najwyższa półka w małym pokoju, za teczkami.


I tak jest z wszystkimi innymi rzeczami.

W ten sposób nie muszę już przeszukiwać całego pokoju, próbując sobie przypomnieć, gdzie to czy tamto położyłem, ale z góry wiem, gdzie dokładnie patrzeć.


 

Co się dzieje, gdy nie możemy sklasyfikować obiektu?

Bardzo mi się zdarza z rzeczami mojego męża, bo to rzeczy, których nie umiem skategoryzować, nie wiem, do jakiego urządzenia należą, nawet nie wiem, czy są jeszcze potrzebne. Na przykład wymienna bransoletka zegarka, który kupił, za pomocą której uzyskał dostęp do telefonu komórkowego. Nie wiem, czy to cholerne urządzenie nadal działa, czy nadal je ma, czy było używane z innym telefonem, czy z tym, który obecnie masz. Więc nie wiem, czy powinienem zatrzymać bransoletkę. Lub ma też śruby ostrożnie schowane do torby, których nie wiem, co to jest, ale jeśli się ich pozbędę, na pewno będzie ich potrzebował. Albo ładowarki jakiegoś urządzenia, albo konwertery prądu ... jakie straszne! Jakie to frustrujące!Moje rozwiązanie? Myśl inaczej.

Kiedy zacząłem organizować nasz "gówniany pokój", znajdowałem takie rzeczy, które należą do niego, i nie wiedziałem, jak skategoryzować.


A ponieważ nie mogłem się do tego dostosować, bez względu na to, jak bardzo się starałem, postanowiłem improwizować. Postanowiłem wyjść z pudełka i być trochę elastycznym.


Postanowiłem wymyślić nową kategorię, która obejmowałaby wszystkie te małe rzeczy, których nie da się sklasyfikować


Nazywa się „rzeczy taty”.


I gotowy!

Dlatego poświęciłem małą szufladę na mebel w tym pokoju i tam umieściłem wszystkie te „rzeczy tatusia” tak schludnie, jak tylko mogłem.


 


Teraz wiem, że jeśli zapyta mnie o którąś ze swoich rzeczy, to nie mam pojęcia, co to jest, to jest w tej szufladzie


wniosek


Jeśli nie masz wyznaczonego miejsca na każdą rzecz, obiekty będą się toczyć z jednej strony na drugą.


 


Stacking nie organizuje. Umieszczanie rzeczy w pudełku, aby nie były już widoczne, nie jest organizacją. Wkładanie wszystkiego do szuflad, żeby to zrzucić ze stołu, nie jest organizacją.


 


Dlatego dzisiaj cytujemy prawie wszystkie mamy i przypominamy sobie, kiedy nam powiedziały: wszystko na swoim miejscu.

Polecane: http://www.alpol.net - Salon łazienek Trójmiasto

Polecane: wiata autobusowa

PoradyDom

Najlepszy sposób na czyszczenie rynien

Chociaż możesz chcieć skorzystać z usług profesjonalisty do czyszczenia rynien, samodzielne wykonanie tej pracy może zaoszczędzić sporo grosza. Badania przeprowadzone przez wykazały, że nauka samodzielnego czyszczenia rynien może za każdym razem przynieśćoszczędności finansowe.Jeśli Twoje rynnypotrze

Czytaj więcej...

Losowy

Najlepszy sposób na czyszczenie rynien

Chociaż możesz chcieć skorzystać z usług profesjonalisty do czyszczenia rynien, samodzielne wykonanie tej pracy może zaoszczędzić sporo grosza. Badania przeprowadzone przez wykazały, że nauka samodzielnego czyszczenia rynien może za każdym razem przynieśćoszczędności finansowe.Jeśli Twoje rynnypotrze

Czytaj więcej...