Bckam

Jak odnowić dom

Napisane 17.03.2021 przez bckam

Tagi: remont, przygotowanie, remont domu, przygotowania do remontu, materiały, budowa,

Sądząc po programach w sieci DIY i HGTV , remont domu zajmuje około 24 minut. Wszyscy wiedzą, że to nieprawda, ale ten styl szybkiej przebudowy, któremu przewodniczą gładka gospodarze, odbiega od podstawowego przekonania, że ​​renowacja domu jest złożona i trudna. Spojrzenie na główne elementy renowacji całego domu pozwoli Ci zorientować się, co się z tym wiąże.


1. Projekt i planowanie
Szkic na serwetce koktajlowej, pełne plany architektoniczne lub po prostu zbiór przemyśleń na temat tego, jak powinna postępować przebudowa. Tańsze i mniej frustrujące jest poprawianie błędów, zanim przebudowa przybierze formę fizyczną. Upewnij się, że masz fundusze na remont. Więcej poczytasz na stronie http://www.activeschool.com.pl/.


Sporządź prostą listę projektów typu „ zrób to sam” i projektów, które mają wykonać profesjonaliści .
Poszukaj wykonawców i podwykonawców do tych prac, których sam nie chcesz wykonywać.
Wystąp o pozwolenia .
2. Dach, fundament, problemy z wodą, bocznica, okna
Wymiana lub naprawa dachu; naprawa fundamentu; zatrzymanie infiltracji wody; instalacja lub naprawa bocznicy i okien. Duże projekty muszą być wykonane jako pierwsze, ponieważ mają one wpływ na kolejne projekty.


Chroń swoje przyszłe prace remontowe, upewniając się, że dom nie zawali się na Ciebie (fundamenty, poważne problemy konstrukcyjne) i pozostanie suchy ( dach , siding, okna).
Zabezpiecz fundament.
Wykonuj główne naprawy fundamentów w obszarach takich jak osłabione ściany, belki stropowe i belki nośne.
Napraw lub wymień dach .
Wymień poważnie uszkodzone okna, które mogą zagrozić przyszłym pracom remontowym. Jeśli nie jest poważnie uszkodzony, pozostaw go na później w procesie .
Jeśli bocznica jest tak uszkodzona, że ​​pozwoli na infiltrację wody, napraw lub wymień bocznicę. Jeśli nie jest poważnie uszkodzony, pozostaw go na później w procesie .

3. Rozbiórka
Rozbiórka i utylizacja części domu, które zostaną zastąpione późniejszymi projektami.


Wynajmij duży pojemnik na odpady.
Ostrożnie wyburz wszystkie lub niektóre części domu, który zostanie odnowiony. Zburz jak najwięcej, jeśli nie będziesz mieszkać w domu.
Zachowaj ostrożność podczas wyburzania powierzchni pokrytych farbą na bazie ołowiu.
4. Stolarstwo konstrukcyjne
Stolarstwo wspierające inne prace, takie jak płyty gipsowo-kartonowe, nowe lub przesuwane ściany, okna, drzwi itp.

Ruchome ściany.
Budowa nowych ścian.
Dodanie belek, aby utrzymać większy ciężar na górze.
Wykrawanie nowych drzwi (lub usuwanie istniejących).
Dodanie obramowania do nowych okien konstrukcyjnych lub znaczne powiększenie otworów okiennych.
5. Kanały, elektryka i hydraulika HVAC
Niezbędne usługi, które należy zainstalować, gdy ściany i sufit są otwarte. Zobacz więcej na stronie http://abkam.pl/.

Przy otwartych ścianach i suficie przyszedł czas, aby firma HVAC zainstalowała kanały do ​​centralnego ogrzewania i klimatyzacji.
Uruchom nowe instalacje elektryczne i hydrauliczne. W tym czasie odwiedzą również inspektorzy elektryczni i wodno-kanalizacyjni.
6. Windows
Montaż okien nowej konstrukcji lub  wymiany.

Instalacja okna, czy to w całym domu, czy w części, prawie zawsze odgrywa rolę w projekcie przebudowy domu.
7. Izolacja
Układanie izolacji w ścianach i suficie.

Zamontuj izolację w ścianach i poddaszu.
Izolacja idzie szybko, więc upewnij się, że Twoja firma zajmująca się płytami gipsowo-kartonowymi jest gotowa wkrótce po tym.
8. Płyty gipsowo-kartonowe
Zamknięcie ścian płytą gipsowo-kartonową: zawieszenie, zaszlifowanie i wyszlifowanie.

Druga inspekcja przeprowadzona przez inspektora elektrycznego (i być może inspektora hydraulicznego) da ci zielone światło na zamknięcie ścian.
Płyty gipsowo-kartonowe zawieszają arkusze płyt kartonowo-gipsowych, nakładają związek do suchej zabudowy i pozostawiają do wyschnięcia. Po wyschnięciu szlifują ją na gładko. Czasami będą powtarzać ten proces, aż uzyskają jednolitą powierzchnię.
9. Dobra Stolarstwo
Stolarstwo nie podtrzymujące: listwy przypodłogowe, listwy, wykończenia wokół okien i drzwi, elementy zabudowane (regały, kąciki śniadaniowe itp.).

Szlachetni stolarze nadają Twojemu domowi wykończenia.
10. Malowanie wnętrz, tapety i inne wykończenia powierzchni
Malowanie ścian wewnętrznych, podwieszanie tapet, malowanie listew i wykończeń, bejcowanie i uszczelnianie wykończeń.

Wszystkie te wykończenia powierzchni zorientowane na szczegóły powinny być jednym z ostatnich elementów, które wykonujesz w pomieszczeniach, ponieważ ta praca może uszkodzić inne Twoje prace.
Czy należy pomalować podłogę przed montażem lub szlifowaniem, czy na odwrocie? To jest dyskusyjne. Pierwsze ułożenie podłogi oznacza, że ​​na podłogę może dostać się farba. Pierwsze malowanie oznacza, że ​​szlifierka do podłóg może zarysować ściany.
11. Podłogi
Twoja ostatnia wykładzina podłogowa - laminat, lite drewno liściaste, płytki, drewno warstwowe.

Montaż podłogi na jak najwcześniejszym etapie procesu renowacji chroni powierzchnię podłogi przed znacznymi uszkodzeniami.
12. Bocznica, rynny
Prace zewnętrzne na zewnątrz domu.

Gdy dom jest w większości wykończony, można go bezpiecznie postawić na bocznicy. Nie chcesz tego robić wcześniej (chyba że jest to absolutnie konieczne), ponieważ drzwi i okna mogą zostać wybite, niszcząc bocznicę.
13. Główny budynek pomocniczy
Wszelkie budynki oddzielone od głównego budynku.

Wzbogacenie
Ogrody słoneczne
Baseny

PoradyDom

Mieszkanie w domu podczas przebudowy: 10 sprawdzonych wskazówek

Mieszkanie w domu podczas przebudowy: 10 sprawdzonych wskazówekJeśli „Lokalizacja! Lokalizacja! Lokalizacja!" jest najważniejsza przy zakupie domu, a następnie „Hassle! Kłopot! Kłopot!" jest z pewnością nieunikniony podczas całej renowacji. Niezależnie od tego, czy zatrudniasz małą, czy dużą pracę, Twoja rodzi

Czytaj więcej...

Losowy

Jak odnowić dom

Sądząc po programach w sieci DIY i HGTV , remont domu zajmuje około 24 minut. Wszyscy wiedzą, że to nieprawda, ale ten styl szybkiej przebudowy, któremu przewodniczą gładka gospodarze, odbiega od podstawowego przekonania, że ​​renowacja domu jest złożona i trudna. Spojrzenie na główne elementy renowacji całego

Czytaj więcej...