Bckam

8 wskazówek dotyczących malowania ogrodzenia ogrodowego

Napisane 16.03.2021 przez bckam

Tagi: drewno, płot, ogród, malowanie, przygotowanie,

Utrzymywanie ogrodzenia w dobrym stanie może nie wydawać się zabawne, w rzeczywistości jest to męcząca praca, która pozbawi energię nawet najbardziej praktycznej osoby. Ale malowanie lub bejcowanie ogrodzenia i bramy ogrodowej co kilka lat zachowa je na wiele lat, nie tylko poprawiając wygląd, uszczęśliwiając sąsiadów, ale także dodając wartość do domu. Kiedy jednak nadejdzie czas, nie spiesz się i nie rozchlapuj farby, nie spiesz się i postępuj zgodnie z naszymi najważniejszymi wskazówkami dotyczącymi malowania ogrodzenia ogrodowego od dołu.

 

Podobnie jak w przypadku większości prac związanych z majsterkowaniem, przygotowanie jest kluczowe, a im więcej uwagi poświęcisz i czasu poświęcisz na to, aby prace przygotowawcze zostały wykonane najlepiej, jak potrafisz, tym lepsze będą rezultaty.

 

Wskazówka 1

Skoś trawnik i wyciągnij podkaszarkę do przycinania spodu ogrodzenia, bramy i słupków ogrodzeniowych, a jeśli nie masz podkaszarki, wyjmij nożyce do krawędzi lub nożyczki!

 

Wskazówka 2
Używając szczotki ręcznej lub miotły z twardym włosiem, usuń zanieczyszczenia i brud ze wszystkich obszarów ogrodzenia, które mają być pomalowane. Dobrym pomysłem jest również zamiatanie liści i ścinków trawy z okolic podstawy ogrodzenia, aby podczas malowania nie zdmuchnęły o nie.

 

Wskazówka 3

Jeśli stara farba łuszczy się, pęka lub odpryskuje, przed przejściem do następnego etapu należy zeskrobać ogrodzenie. Do wygładzenia użyj skrobaka z szerokim ostrzem i grubego papieru ściernego.

 

Wskazówka 4

Używając myjki ciśnieniowej, jeśli taką posiadasz, a jeśli nie, to węża ogrodowego i dyszy natryskowej, dokładnie umyj ogrodzenie. Miej pod ręką szczotkę z twardym włosiem i wiadro wody z mydłem, aby usunąć uporczywe zabrudzenia. W przypadku ogrodzeń, które przyciągnęły pleśń i glony, nałóż rozcieńczony roztwór wybielacza (1 część wybielacza na 1 część wody) za pomocą szczotki ręcznej, a następnie spłucz myjką ciśnieniową i pozostaw do całkowitego wyschnięcia.

 

Wskazówka 5
Podczas przemalowywania ogrodzenia z bramą najlepiej usunąć zawiasy , klamkę i rygiel. Jeśli wolisz, możesz zamaskować sprzęt, aby nie został pomalowany, możesz nawet owinąć małą plastikową torebkę na rączce, po prostu zaklejając krawędzie taśmą maskującą.

 

Wskazówka 6

Teraz, gdy jesteś już prawie gotowy do rozpoczęcia malowania, połóż brezent lub folię przeciwpyłową, aby zakryć ziemię poniżej obszarów ogrodzenia, które będziesz malować. To ochroni Twoje rabaty kwiatowe, trawę, taras ogrodowy lub wszystko, co znajduje się pod spodem, przed rozpryskami farby lub plam.

 

Wskazówka 7

Jeśli w pobliżu ogrodzenia znajdują się wysokie krzewy lub drzewa żywopłotowe, które mają kontakt z ogrodzeniem, przyłóż do nich arkusz sklejki lub płyty pilśniowej. Pozwoli ci to wcisnąć się między drewno a ogrodzenie i delikatnie oprzeć się o żywopłot, trzymając go z dala od ogrodzenia podczas malowania.

 

Wskazówka 8

Aby uzyskać najlepsze rezultaty i ułatwić męczącą pracę, unikaj malowania w upale dnia, kiedy słońce będzie najsilniejsze, a światło słoneczne spowoduje zbyt szybkie wyschnięcie farby, co spowoduje nierówne wykończenie.

 

Nasza ostatnia wskazówka dotycząca malowania ogrodzenia, choć dość oczywista, to sprawdzić prognozę pogody i wybrać kilka dni, w których wygląda na sucho, ostatnią rzeczą, jakiej chcesz, jest ulewny deszcz, kiedy powinieneś przeczytać nasz artykuł Zrób to sam praca na deszczowy dzień .

PoradyDom

Najlepszy sposób na czyszczenie rynien

Chociaż możesz chcieć skorzystać z usług profesjonalisty do czyszczenia rynien, samodzielne wykonanie tej pracy może zaoszczędzić sporo grosza. Badania przeprowadzone przez wykazały, że nauka samodzielnego czyszczenia rynien może za każdym razem przynieśćoszczędności finansowe.Jeśli Twoje rynnypotrze

Czytaj więcej...

Losowy

Uprawa i pielęgnacja pięknych kwiatów hortensji

Pielęgnacja hortensjiJeśli szukasz kwiatu ogrodowego, który będzie wyglądał atrakcyjnie, kwiaty hortensji są naprawdę oszałamiające. Latem i wiosną krzew ten pokrywają duże kule kwiatów. Chociaż ich wygląd może wydawać się wymagający w utrzymaniu, przy odpowiednich warunkach i pielęgnacji, hortensje są w rz

Czytaj więcej...