Bckam

Co musisz wiedzieć o renowacji łazienki?

Napisane 12.03.2021 przez bckam

Tagi: Łazienka, remont łazienki, wymiana kafli, naprawa w łazience, cieknąca bateria,

Przebudowa łazienki może być świetną zabawą, jeśli wiesz, co robisz. Jeśli idziesz na całość z kompletną renowacją, będziesz potrzebować pomocy eksperta. Nawet jeśli masz umiejętności majsterkowania, remontów łazienki nie należy lekceważyć. Wymagają dużo planowania. Należy wziąć pod uwagę wszystko, od budżetu po hydraulikę. Zanim wybierzesz nową wannę lub błyszczące płytki podłogowe, powinieneś sporządzić listę kontrolną wszystkiego, czego potrzebujesz.

Oto kilka pomysłów, jak się przygotować:

Ustal budżet. Nie powinno to być jednak zbyt szczegółowe, ponieważ mogą istnieć wydatki, o których nie pomyślałeś. Miej ogólne pojęcie o tym, na co Cię będzie stać. Część pieniędzy powinna zostać przeznaczona na robociznę, a część na materiały, osprzęt i dodatki. Jeśli masz napięty budżet, rozważ odnowienie istniejących elementów zamiast ich bezpośredniej wymiany.
Przygotuj się na ukryte problemy - zwłaszcza jeśli planujesz poważny remont. W zależności od czynników, takich jak wiek łazienki i jak dobrze została zbudowana, mogą wystąpić pewne wady konstrukcyjne, problemy z instalacją wentylacyjną, rdzewiejące obramowanie wanny, stara, skorodowana instalacja wodociągowa itp. Poszukaj śladów uszkodzeń spowodowanych przez wodę. Problemy związane z wilgocią można rozwiązać za pomocą odpowiedniego systemu wentylacji.
Rozważ rozmiar i wykonaj pomiary. Łazienka jest zwykle jednym z - jeśli nie najmniejszym - pomieszczeniem w domu. Aby zapewnić dokładność, musisz wielokrotnie dokonywać pomiarów. Ważne jest również, aby znać dokładne specyfikacje i lokalizację istniejącego okablowania i rur hydraulicznych. Jeśli budżet jest problemem, postaraj się utrzymać ściany nośne tam, gdzie się znajdują, aby nie trzeba było przekierowywać przewodów wodno-kanalizacyjnych i elektrycznych.
Kiedy masz już przygotowany układ, możesz KOŃCOWO pomyśleć o projekcie. Spójrz na zdjęcia łazienek, które lubisz i poproś projektanta wnętrz o kilka wskazówek. Idealnie, aby uzyskać spójną konsystencję, w całej łazience użyj tego samego wykończenia. Istnieje wiele wykończeń baterii i okuć, takich jak głowice prysznicowe i wyciągi do szuflad: szczotkowany nikiel, stal nierdzewna, miedź, chrom, matowa czerń, postarzany brąz, brąz szczotkowany olejem, biel itp.
Przyjrzyj się uważnie rozkładowi i wybierz wannę, która będzie pasować do dokładnych wymiarów. Czynniki, które należy wziąć pod uwagę, obejmują rozmiar, materiał i kolor, projekt oraz ilość dostępnego miejsca. Ponieważ będzie dostępna przez wiele lat, pamiętaj, aby wybrać wannę, którą naprawdę lubisz. Powinien być naprawdę wygodny. Jeśli potrzebujesz ciężkiej wanny, upewnij się, że podłoga pod spodem jest wystarczająco mocna, aby ją utrzymać. Podgrzewacz wody powinien być w stanie wytworzyć wystarczającą ilość ciepłej wody, aby go napełnić. Pamiętaj też, że nie wszystkie wanny pozwalają na instalację prysznica.
Podłoga powinna mieć antypoślizgową powierzchnię, być plamoodporna i odporna na wilgoć. Powinien być wystarczająco wytrzymały, aby wytrzymać duży ruch. Płytki ceramiczne to preferowany wybór wielu projektantów. Winyl to świetny wybór, jeśli masz dzieci, ponieważ jest bardzo odporny na wilgoć i wystarczająco wytrzymały, aby znieść intensywne użytkowanie. Jeśli chcesz postawić na winyl, wybierz odmiany teksturowane, które zapewniają dobrą przyczepność.
O remontach łazienek można dowiedzieć się znacznie więcej, ale teraz powinieneś mieć ogólne pojęcie, na co się przygotować.

PoradyDom

Najlepszy sposób na czyszczenie rynien

Chociaż możesz chcieć skorzystać z usług profesjonalisty do czyszczenia rynien, samodzielne wykonanie tej pracy może zaoszczędzić sporo grosza. Badania przeprowadzone przez wykazały, że nauka samodzielnego czyszczenia rynien może za każdym razem przynieśćoszczędności finansowe.Jeśli Twoje rynnypotrze

Czytaj więcej...

Losowy

Jak malować ogrodzenie

To zadanie jest stosunkowo proste, niezależnie od Twojego doświadczenia z majsterkowaniem. Zanim jednak zaczniesz korzystać z któregokolwiek z naszych poradników, poświęć chwilę na przeczytanie naszych wskazówek dotyczących bezpieczeństwa dla majsterkowiczów .Dla wielu osób stworzenie idealnego ogrodzenia jest tak

Czytaj więcej...