Bckam

Jak malować ogrodzenie

Napisane 16.03.2021 przez bckam

Tagi: płot, malowanie, farba, ogród, przygotowanie, malowanie płotu,

To zadanie jest stosunkowo proste, niezależnie od Twojego doświadczenia z majsterkowaniem. Zanim jednak zaczniesz korzystać z któregokolwiek z naszych poradników, poświęć chwilę na przeczytanie naszych wskazówek dotyczących bezpieczeństwa dla majsterkowiczów .
Dla wielu osób stworzenie idealnego ogrodzenia jest tak samo ważne, jak nadanie domowi świetnego wyglądu. Odśwież więc swoje ogrodzenie i kolor, jeśli chcesz ożywić swój ogród.

Aby ogrodzenie wyglądało dobrze i było chronione przed żywiołami, należy je pielęgnować co kilka lat. Jeśli kupiłeś nowe ogrodzenie, łatwiej jest pomalować panele i słupki przed ich postawieniem.

Co będziesz potrzebował:
Roślinne krawaty ogrodowe
Laski ogrodowe
Papier ścierny
Farba gruntująca do drewna na zewnątrz
Środek do impregnacji drewna na zewnątrz
Farba zewnętrzna
Pędzel do malowania ogrodzeń
biały duch
Plastikowy arkusz
Środek do czyszczenia ogrodzeń
Okulary ochronne
Maska
Drabina
Kombinezon ochronny
Korzyści z odświeżenia ogrodzenia
Wytrzymuje sezonowe warunki pogodowe.
Drewniany panel ogrodzeniowy pozostanie w dobrym stanie i nie zgnije.
Popraw wygląd i styl swojego ogrodu.
Pielęgnacja ogrodzenia odświeży i ożywi je, jednocześnie chroniąc przed czynnikami atmosferycznymi, takimi jak promienie UV, które z czasem szarzeją drewno i woda deszczowa, która tworzy pęknięcia i pęknięcia.
Kiedy malować ogrodzenie
Najlepszą porą na to są miesiące letnie, ponieważ jest ono suche i pozwala na lepsze związanie farby. Zawsze zaleca się sprawdzenie prognozy pogody przez co najmniej 24 godziny przed nałożeniem farby, ponieważ malowanie ogrodzenia powinno odbywać się tylko w suchych warunkach powyżej 5 ° C. Jeśli jest za zimno, farba nie wyschnie i oczywiście nie chcesz, aby padał deszcz przez kilka godzin po zakończeniu. Jeśli ostatnio padał deszcz, przed malowaniem poczekaj, aż drewno wyschnie.

Przed przystąpieniem do pracy postaraj się zaczekać, aż ogrodzenie będzie w cieniu - jeśli drewno jest zbyt gorące, farba zbyt szybko wyschnie i nie będzie miała szansy odpowiednio wsiąknąć w drewno. Farba może w pełni chronić drewno tylko wtedy, gdy zostanie namoczona.

Wybór odpowiedniej farby do drewna
Farba do drewna jest specjalnie zaprojektowana do wykonywanego zadania, co oznacza, że ​​jest wytrzymała, trwała iw większości przypadków można ją czyścić. Jeśli przed malowaniem użyjesz również podkładu lub podkładu na panelach, zwiększysz żywotność drewna, co oznacza, że ​​nie będziesz musiał tak często odnawiać.

Znajdziesz wiele produktów do malowania, które można stosować do drewna na zewnątrz, ponieważ są one zaprojektowane tak, aby były odporne na warunki atmosferyczne i bardzo trwałe. Zwykle są to farby olejne, ale zawsze najlepiej jest sprawdzić informacje o produkcie, które określą jego przeznaczenie.

Użyj środka lub koloru przeznaczonego do surowego tarcicy. Większość kolorów i bejc została opracowana specjalnie do barwienia i ochrony szop, płotów i innego drewna ogrodowego.

Może się to wydawać oczywiste, ale upewnij się, że wybierasz farbę lub bejcę odpowiednią do użytku na zewnątrz i kupujesz tyle, aby pokryć całe ogrodzenie. Jeśli używasz rozpylacza, sprawdź, czy farba lub plama są kompatybilne.

Spróbuj najpierw nałożyć niewielką ilość koloru na obszar ogrodzenia, który nie jest zbyt oczywisty, i pozwól mu wyschnąć, aby upewnić się, że Ci się spodoba.

Jakich narzędzi potrzebuję?
Ręczne malowanie zajmie trochę czasu, więc warto rozważyć użycie pompy lub opryskiwacza mechanicznego (pompy są pięć razy szybsze niż przy użyciu pędzla, a opryskiwacze są 10 razy szybsze). Jeśli zdecydujesz się użyć opryskiwacza, upewnij się, że używasz farby, która została opracowana do użytku z tym typem opryskiwacza. Jeśli używasz opryskiwacza, upewnij się, że nie używasz go w wietrzny dzień, ponieważ może to spowodować zdmuchnięcie farby na inne obszary ogrodu.

Jeśli masz duży obszar ogrodzenia, warto zainwestować w pompę lub opryskiwacz.

Pędzle są idealne, jeśli malujesz tylko niewielki obszar lub jeśli chcesz nie spieszyć się z projektem. Świetnie nadają się do malowania krawędzi, docierania do trudno dostępnych miejsc i malowania w pobliżu okien lub delikatnych roślin - nawet jeśli używasz również opryskiwacza. Dobra, szeroka (co najmniej 100 mm / 4 ”) szczotka pozwoli na szybsze pokrycie powierzchni, ale będziesz potrzebować także mniejszej (25-50 mm / 1-2”) szczotki, aby dostać się w niewygodne szczeliny.

Jak nakładać farbę do drewna
Krok 1
Po pierwsze, upewnij się, że Twoje rośliny i roślinność są chronione, przykrywając je plastikową folią. W razie potrzeby przyciąć liście, aby zapewnić sobie miejsce do pracy.

Krok 2
Jeśli jakiekolwiek rośliny nadal spoczywają na panelach ogrodzenia i nie można ich przykryć folią lub przyciąć, należy je tymczasowo przypiąć za pomocą wiązań do roślin i łodyg.

Krok 3
Rozpocznij przygotowywanie paneli ogrodzeniowych, usuwając stare gwoździe lub śruby wystające z nich, wiszące kosze lub dekoracje i wszelkie inne przedmioty, które mogą przeszkadzać. Następnie zeszlifuj nierówne obszary lub odpryski wystające z paneli, aby zapewnić, że są jak najbardziej gładkie i płaskie, aby zapewnić lepsze wykończenie.

Krok 4
Nałożyć warstwę podkładu na wszystkie panele i pozostawić do całkowitego wyschnięcia, co zapewni lepsze wykończenie końcowego efektu i zwiększy żywotność farby.

Krok 5
Następnie dużym pędzlem pomaluj panele ogrodzenia wybranym kolorem; użyj poziomych kresek do poziomych paneli drewnianych i pionowych do pionowych tafli drewna. Podążanie zgodnie z kierunkiem słojów drewna zapewni lepsze, gładsze wykończenie i pozwoli na znacznie łatwiejsze pokrycie całej powierzchni wystawianej na wystawie.

Farbę nakładać dość obficie, upewniając się, że jest wystarczająco dużo, aby w pełni wniknąć w drewno, uważając, aby nie pozostawiać kropli. Zacznij od góry i kieruj się w dół - w ten sposób złapiesz wszelkie krople. Jeśli ogrodzenie jest wykonane z paneli zakładkowych, upewnij się, że po drugiej stronie ogrodzenia nie wydostają się krople wody. Alternatywnie możesz użyć specjalnie zaprojektowanej farby w sprayu lub pistoletu natryskowego, który może pomalować całe ogrodzenie w zaledwie kilka minut i ułatwia równomierne malowanie.

Krok 6
Jeśli używasz opryskiwacza, sprawdź, czy nie przegapiłeś żadnego obszaru. Użyj pędzla, aby pomalować małe przestrzenie między panelami i słupkami.

Krok 7
W razie potrzeby nałóż drugą warstwę farby na panele, ale większość dobrej jakości farby ogrodzeniowej na ogół wymaga tylko jednej warstwy.

Krok 8
Usuń wszystkie plastikowe osłony z roślin i roślinności oraz wszelkich tymczasowych wiązań i lasek, których użyłeś. Upewnij się, że poczekasz, aż farba całkowicie wyschnie, aby nie zabrudzić ich farbą, ponieważ może to uszkodzić roślinę.

Krok 9
Gdy skończysz, wyczyść pędzle, aby zachować je do przyszłego użytku. Farby olejne są grubsze niż na bazie wody, więc wymagają benzyny lakowej, aby usunąć wszelkie ślady farby. Użycie benzyny lakowej zapewni również lepszy i łatwiejszy proces czyszczenia.

Gdzie przechowywać specjalistyczną farbę?
Starannie oznakuj i bezpiecznie zamknij wszystkie farby przed przechowywaniem.

Możesz przypomnieć sobie, gdzie użyłeś każdego rodzaju farby, aby były łatwo rozpoznawalne do przyszłych poprawek.

Wszystkie farby należy przechowywać w chłodnym, suchym miejscu z dala od bezpośredniego światła słonecznego lub innych źródeł ciepła, a także z dala od podłogi, aby uniknąć rdzewienia.

Jeśli masz tylko niewielkie ilości farby, pomyśl o przelaniu resztek do mniejszych pojemników, aby zaoszczędzić miejsce do przechowywania.

Zawsze wytrzyj wierzchy puszek przed ich zamknięciem, aby zapobiec ich przywieraniu i utrudnianiu ponownego dostępu.

Porady dotyczące bezpieczeństwa
Unikaj pryskania oczu, zakładając okulary ochronne i zakładaj jednorazowy kombinezon, aby chronić swoją odzież, chyba że masz stare ubrania, o które nie martwisz się poplamieniem.
Zawsze noś odpowiednie rękawiczki. Do szlifowania noś rękawice z wytrzymałego materiału; w przypadku farb na bazie wody należy używać nieprzepuszczalnych rękawic; aw przypadku produktów na bazie rozpuszczalników należy używać rękawic odpornych na rozpuszczalniki.
Upewnij się, że nosisz maskę przeciwpyłową podczas przygotowywania ogrodzenia, aby zapobiec wdychaniu pyłu.
W przypadku niektórych produktów malarskich konieczne może być również noszenie maski oddechowej, dlatego zawsze należy sprawdzić zalecenia na opakowaniu.
Podczas malowania wysokich powierzchni należy bezpiecznie korzystać z drabin. Upewnij się, że na dole schodów nie ma śliskich substancji. Noś odpowiednie buty i zachowaj ostrożność podczas wchodzenia i pracy na drabinie.
Jeśli farba do drewna zostanie na skórze, natychmiast przemyj ją ciepłą wodą z mydłem, a jeśli farba dostanie się do oka, przemyj czystą, ciepłą wodą, aż cała farba zostanie usunięta.

PoradyDom

Najlepszy sposób na czyszczenie rynien

Chociaż możesz chcieć skorzystać z usług profesjonalisty do czyszczenia rynien, samodzielne wykonanie tej pracy może zaoszczędzić sporo grosza. Badania przeprowadzone przez wykazały, że nauka samodzielnego czyszczenia rynien może za każdym razem przynieśćoszczędności finansowe.Jeśli Twoje rynnypotrze

Czytaj więcej...

Losowy

Jak mogę się przygotować do konsultacji dotyczącej remontu domu?

Pierwszym krokiem w kierunku ukończenia remontu domu jest poproszenie o wycenę od wykonawców, którzy mogą pomóc Ci właściwie wykonać słowo. Zwłaszcza jeśli nie jesteś zaznajomiony z renowacją i przebudową, może to być trudny krok. Możesz najlepiej wykorzystać swój czas na rozmowę z perspektywicznym wykonawc

Czytaj więcej...