Bckam

Jak wietrzyć zimą

Napisane 15.12.2020 przez bckam

Tagi: dom, wentylacja, ciepło,

Polecane: naklejka studencka

Jak prawidłowo wietrzyć dom zimą bez utraty ciepła


Wentylacja w domu jest naprawdę pozytywny nawyk dla naszego zdrowia, ponieważ powietrze zamknięte przestrzenie muszą być nieustannie odnawiane, aby zapobiec kondensacji dwutlenku węgla (CO2) i do regulowania wilgotności. 


Mimo, że jest zima, domy trzeba wietrzyć przynajmniej raz dziennie, gdyż wewnątrz gromadzą się również szkodliwe dla organizmu zanieczyszczenia . Zwiększona wilgotność może powodować pojawienie się pleśni, a kondensacja zwiększa ryzyko alergii lub innych infekcji dróg oddechowych. 


Przewietrz 5-10 minut dziennie

Jednym z najważniejszych zaleceń jest codzienna wentylacja domu i, jeśli to możliwe, rano . Dzieje się tak, ponieważ jest to zwykle najcieplejsza pora dnia, a potem w domu będzie mniej zimno, ponieważ w pozostałej części dnia temperatura może wzrosnąć. 


Czas? Wystarczy 5 lub 10 minut, aby powietrze samo się wyregulowało i oczyściło we wszystkich pomieszczeniach w domu . Możesz wybrać wentylację pokoju po pokoju lub generować prąd, otwierając wszystkie okna jednocześnie, bezpośrednio i szybko. 


Korzystanie z oczyszczaczy powietrza

Wykorzystanie oczyszczacze powietrza i osuszaczy jest dobrym rozwiązaniem dla domu, szczególnie jeśli małe dzieci lub osoby starsze mieszkają razem , których stan zdrowia jest bardziej delikatna. 


Organizacja Konsumentów i Użytkowników (OCU) podkreśla, że ​​urządzenia te służą do eliminacji nadmiernej wilgotności w domu, aby „żyć w bardziej zrównoważonej atmosferze” i nie miały wpływu na obiektywną temperaturę w domu. 


Jeśli jednak nie możesz mieć osuszacza, OCU zaleca kilka sztuczek, aby uniknąć wilgoci, takie jak : krótsze prysznice, suszenie ubrań na zewnątrz, regularne wietrzenie, zakrywanie garnków podczas gotowania i sprawdzanie izolacji okien. 


Unikaj czynników zanieczyszczających

Szczoteczka do zębów na zdjęciu stockowym.

Jak prawidłowo zdezynfekować szczoteczkę do zębów przed użyciem

Innym zaleceniem jest utrzymywanie domu w czystości i unikanie niektórych nawyków, takich jak palenie w pomieszczeniach lub nadmierne używanie aerozoli i odświeżaczy powietrza oraz inteligentne łączenie ogrzewania z wentylacją. 


Jak prawidłowo wietrzyć dom zimą


Najlepszym sposobem przewietrzenia domu zimą jest otwarcie wielu okien, aby zapewnić przepływ powietrza przez około 5 minut. W ten sposób uzyskasz pełną wymianę powietrza, zapewniając minimalny wydatek energii.


W międzyczasie obszary domu, w których wytwarzana jest większa ilość wilgoci i pary wodnej, takie jak łazienka i kuchnia, wymagają częstszej wentylacji, zwłaszcza po intensywnym użytkowaniu. Musimy również wziąć pod uwagę następujące czynniki:Im więcej osób mieszka w domu, tym wietrzenie powinno trwać dłużej niż zwykle.

Włączanie wyciągu za każdym razem, gdy korzystasz z kuchni, pomoże Ci utrzymać czyste powietrze i oszczędzić ciepło w pomieszczeniu bez konieczności wielokrotnego otwierania okna w tym miejscu.

Dobrą praktyką jest wietrzenie w najcieplejszej porze dnia. Skorzystaj ze słońca, aby otworzyć okna.

Innym sposobem wentylacji domu zimą jest kontrolowana mechaniczna metoda, polegająca na zainstalowaniu urządzenia, które pobiera mikrofiltrowane i czyste powietrze z zewnątrz, a następnie usuwa wadliwe powietrze, unikając w ten sposób utraty ciepła we wnętrzu i zapewniając zdrowie atmosfery. w każdym pokoju.

Polecane: medsim.org.pl

PoradyDom

Miejsce dla każdej rzeczy

Jak wyznaczyć miejsce dla każdej rzeczy?Porady pomocne przy przeprowadzce, ale też codziennej pracy nad porządkiem w domu czy firmie.Jednym z najważniejszych źródeł nieporządku i dezorganizacji jest brak wyznaczonego miejsca do przechowywania wszystkiego, lub jak to nazywam „domu”, „domu” na wszystko.Ilu z nas z

Czytaj więcej...

Losowy

Miejsce dla każdej rzeczy

Jak wyznaczyć miejsce dla każdej rzeczy?Porady pomocne przy przeprowadzce, ale też codziennej pracy nad porządkiem w domu czy firmie.Jednym z najważniejszych źródeł nieporządku i dezorganizacji jest brak wyznaczonego miejsca do przechowywania wszystkiego, lub jak to nazywam „domu”, „domu” na wszystko.Ilu z nas z

Czytaj więcej...