Bckam

Jak wietrzyć zimą

Napisane 15.12.2020 przez bckam

Tagi: dom, wentylacja, ciepło,

Polecane: Czpasy

Jak prawidłowo wietrzyć dom zimą bez utraty ciepła


Wentylacja w domu jest naprawdę pozytywny nawyk dla naszego zdrowia, ponieważ powietrze zamknięte przestrzenie muszą być nieustannie odnawiane, aby zapobiec kondensacji dwutlenku węgla (CO2) i do regulowania wilgotności. 


Mimo, że jest zima, domy trzeba wietrzyć przynajmniej raz dziennie, gdyż wewnątrz gromadzą się również szkodliwe dla organizmu zanieczyszczenia . Zwiększona wilgotność może powodować pojawienie się pleśni, a kondensacja zwiększa ryzyko alergii lub innych infekcji dróg oddechowych. 


Przewietrz 5-10 minut dziennie

Jednym z najważniejszych zaleceń jest codzienna wentylacja domu i, jeśli to możliwe, rano . Dzieje się tak, ponieważ jest to zwykle najcieplejsza pora dnia, a potem w domu będzie mniej zimno, ponieważ w pozostałej części dnia temperatura może wzrosnąć. 


Czas? Wystarczy 5 lub 10 minut, aby powietrze samo się wyregulowało i oczyściło we wszystkich pomieszczeniach w domu . Możesz wybrać wentylację pokoju po pokoju lub generować prąd, otwierając wszystkie okna jednocześnie, bezpośrednio i szybko. 


Korzystanie z oczyszczaczy powietrza

Wykorzystanie oczyszczacze powietrza i osuszaczy jest dobrym rozwiązaniem dla domu, szczególnie jeśli małe dzieci lub osoby starsze mieszkają razem , których stan zdrowia jest bardziej delikatna. 


Organizacja Konsumentów i Użytkowników (OCU) podkreśla, że ​​urządzenia te służą do eliminacji nadmiernej wilgotności w domu, aby „żyć w bardziej zrównoważonej atmosferze” i nie miały wpływu na obiektywną temperaturę w domu. 


Jeśli jednak nie możesz mieć osuszacza, OCU zaleca kilka sztuczek, aby uniknąć wilgoci, takie jak : krótsze prysznice, suszenie ubrań na zewnątrz, regularne wietrzenie, zakrywanie garnków podczas gotowania i sprawdzanie izolacji okien. 


Unikaj czynników zanieczyszczających

Szczoteczka do zębów na zdjęciu stockowym.

Jak prawidłowo zdezynfekować szczoteczkę do zębów przed użyciem

Innym zaleceniem jest utrzymywanie domu w czystości i unikanie niektórych nawyków, takich jak palenie w pomieszczeniach lub nadmierne używanie aerozoli i odświeżaczy powietrza oraz inteligentne łączenie ogrzewania z wentylacją. 


Jak prawidłowo wietrzyć dom zimą


Najlepszym sposobem przewietrzenia domu zimą jest otwarcie wielu okien, aby zapewnić przepływ powietrza przez około 5 minut. W ten sposób uzyskasz pełną wymianę powietrza, zapewniając minimalny wydatek energii.


W międzyczasie obszary domu, w których wytwarzana jest większa ilość wilgoci i pary wodnej, takie jak łazienka i kuchnia, wymagają częstszej wentylacji, zwłaszcza po intensywnym użytkowaniu. Musimy również wziąć pod uwagę następujące czynniki:Im więcej osób mieszka w domu, tym wietrzenie powinno trwać dłużej niż zwykle.

Włączanie wyciągu za każdym razem, gdy korzystasz z kuchni, pomoże Ci utrzymać czyste powietrze i oszczędzić ciepło w pomieszczeniu bez konieczności wielokrotnego otwierania okna w tym miejscu.

Dobrą praktyką jest wietrzenie w najcieplejszej porze dnia. Skorzystaj ze słońca, aby otworzyć okna.

Innym sposobem wentylacji domu zimą jest kontrolowana mechaniczna metoda, polegająca na zainstalowaniu urządzenia, które pobiera mikrofiltrowane i czyste powietrze z zewnątrz, a następnie usuwa wadliwe powietrze, unikając w ten sposób utraty ciepła we wnętrzu i zapewniając zdrowie atmosfery. w każdym pokoju.

Polecane: AllSpice

Polecane: cantus.waw.pl

PoradyDom

Najlepszy sposób na czyszczenie rynien

Chociaż możesz chcieć skorzystać z usług profesjonalisty do czyszczenia rynien, samodzielne wykonanie tej pracy może zaoszczędzić sporo grosza. Badania przeprowadzone przez wykazały, że nauka samodzielnego czyszczenia rynien może za każdym razem przynieśćoszczędności finansowe.Jeśli Twoje rynnypotrze

Czytaj więcej...

Losowy

Jak przygotować się do remontu

Lato to dobry czas, aby odświeżyć swój dom i rozpocząć remont, o którym myślałeś od tak dawna. Modernizacja kuchni, przebudowa łazienki lub odnowienie podłóg to tylko niektóre z renowacji, które mają znaczący wpływ i trwale zmieni wygląd Twojego domu. Ale wiąże się to również z pewnymi niedogodnościami w

Czytaj więcej...