Bckam

Podstawowe wskazówki dotyczące malowania ogrodzenia z drewna

Napisane 16.03.2021 przez bckam

Tagi: malowanie płotu, przygotowanie płotu, płot do malowania, jak malować płot, prace ogrodowe,

Drewniane ogrodzenie może zapewnić prywatność, bezpieczeństwo i piękno na podwórku, ale należy wziąć pod uwagę koszty utrzymania. Regularne utrzymanie jest ważne, aby uniknąć gnicia i wietrzenia, a także ogólnego zniszczenia. Jeśli nie są odpowiednio konserwowane, drewniane ogrodzenia mogą stać się bolesne i zdewaluować część majątku. Aby nie dopuścić do konieczności naprawy lub wymiany konstrukcji, dobrze jest malować ogrodzenie co najmniej co dwa lata.


Drewniane ogrodzenie dodaje uroku krawężnikowi i ma tendencję do zwiększania wartości domu - to znaczy, jeśli odpowiednio go utrzymujesz. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci w pomyślnym malowaniu ogrodzeń.

Malowanie ogrodzeń

Przycinaj trawę i inną roślinność na obszarach wokół i u podstawy ogrodzenia.

Wyczyść pajęczyny, brud lub zanieczyszczenia z ogrodzenia.

Umyj ogrodzenie. Użyj mieszanki 1 części wybielacza i 1 części wody, aby usunąć pleśń lub plamy pleśni. Pozostaw do całkowitego wyschnięcia.

Zdrap starą farbę. Jeśli masz do czynienia z warstwą do ponownego malowania, powinieneś rozważyć jej zeszlifowanie.

Sprawdź, czy nie ma inwazji termitów lub uszkodzeń.

Przyklej taśmą cały osprzęt i zawiasy, dokręcając na bieżąco wszelkie luźne części.

Umieść plandekę, szmatkę lub kawałki sklejki wokół ogrodzenia, aby chronić pobliski chodnik, podjazd, trawnik itp.
Dodatkowe wskazówki dotyczące malowania ogrodzeń drewnianych

Zainwestuj w wysokiej jakości materiały. Tani pędzel łatwo straci włosie i stanie się sztywny. To samo dotyczy lakieru - im lepsza jakość, tym dłużej będzie trwał. Użyj zewnętrznej farby chroniącej przed promieniowaniem UV, aby chronić drewniane ogrodzenie.

Sprawdź prognozę pogody! Zaplanuj swój projekt, gdy nie będzie deszczu w zasięgu wzroku przez co najmniej 48 godzin.

Zacząć wcześnie. Bezpośrednie słońce powoduje, że farba wysycha zbyt szybko, więc nie będzie w stanie zapewnić odpowiedniej ochrony. Będzie ci też łatwiej, jeśli nie pracujesz w upalny dzień.

Pracuj na ogrodzeniu w odcinkach.

Jeśli w pobliżu rosną wysokie krzewy, wsuń pionowo pół arkusza sklejki między ogrodzenie a krzewy. Wsuń się między sklejkę a ogrodzenie i oprzyj się o deskę, odpychając krzewy od ogrodzenia. Sklejka rozkłada Twój ciężar, więc żadne gałęzie nie pękają, a kiedy wysuniesz drewno, gałęzie odskoczą z powrotem.
Upewnij się, że jesteś w dobrej formie do pracy. Będziesz mocno obciążać plecy i ramiona, zwłaszcza gdy masz duże ogrodzenie. Będziesz musiał pomalować przód, boki i górę ogrodzenia oraz nałożyć dwie lub trzy warstwy. Mądrzej byłoby zatrudnić malarza, który wykona tę pracę za Ciebie.

Pamiętaj, że ogrodzenie to pierwsza rzecz, którą widzą ludzie przychodzący do Twojego domu. Niezależnie od tego, czy zabawiasz przyjaciół (lub klientów!), Czy też pokazujesz swój dom potencjalnym nabywcom, pierwsze wrażenia są ważne, więc upewnij się, że Twoje drewniane ogrodzenie wygląda świetnie.

PoradyDom

Najlepszy sposób na czyszczenie rynien

Chociaż możesz chcieć skorzystać z usług profesjonalisty do czyszczenia rynien, samodzielne wykonanie tej pracy może zaoszczędzić sporo grosza. Badania przeprowadzone przez wykazały, że nauka samodzielnego czyszczenia rynien może za każdym razem przynieśćoszczędności finansowe.Jeśli Twoje rynnypotrze

Czytaj więcej...

Losowy

10 sposobów dbania o ogród: jak utrzymać rośliny przy życiu

Pielęgnacja roślin może być prosta, jeśli wiesz, czego szukać. Poniżej znajduje się kilka kluczowych wskazówek dotyczących pielęgnacji, aby utrzymać żywy i zdrowy ogród:Sprawdź stan swoich roślin . Niezależnie od tego, czy przesadzasz rośliny ze szkółek, czy hodujesz własne z nasion, dokładnie sprawdź swoj

Czytaj więcej...